Vašingtonā pirmo reizi notiks latviešu literatūras lasījumi

ASV Kongresa bibliotēkā Vašingtonā 5. aprīlī pirmo reizi notiks latviešu rakstnieku darbu lasījumi, informē projekta pārstāve literāte Rudīte Kalpiņa. Latviju pārstāvēs dzejnieks un tulkotājs Juris Kronbergs, dzejniece Liāna Langa, proziste Nora Ikstena, tulkotāja un dzejniece Margita Gailīte. Lasījumus un sarunu vadīs Pensilvānijas Valsts universitātes pasniedzējs un izdevniecības «Trafika Europe» direktors, amerikāņu dzejnieks Endrjū Zingers (Andrew Singer).

Pasākumu «Latviešu literatūra attīstībā» («Latvian literature on the verge») rīko ASV Kongresa bibliotēkas Eiropas nodaļa. Tas notiks Tomasa Džefersona ēkā, Eiropas lasītavā. Ievadvārdus teiks Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns.

Juris Kronbergs un Liāna Langa lasīs savu dzeju, Nora Ikstena – fragmentus no jaunākā romāna «Mātes piens» latviešu valodā. Margita Gailīte – atdzejojumus un tulkojumu angļu valodā. «Mātes piena» lasījumā angliski piedalīsies arī amerikāņu dzejniece Dž.S. Toda (J.C. Todd).

Rakstniece Nora Ikstena uzskata, ka mūsdienu latviešu prozas un dzejas tulkojumi ASV un Kanādā ir pavēruši jaunu telpu un iespējas nacionālajai literatūrai. «Latviešu autori tiek ievēroti un novērtēti milzīgas konkurences apstākļos. Aicinājums latviešu rakstniekiem lasīt savus darbus ASV Kongresa bibliotēkā ir atzinības, goda un cieņas zīme latviešu literatūrai un Latvijai kopumā,» uzskata Ikstena.

Savukārt dzejnieks Juris Kronbergs apliecina, ka priecājas par iespēju ar lasījumiem atgriezties ASV galvaspilsētā. Viņaprāt, latviešu rakstnieku uzdevums ir atgādināt, ka Rīga Mičiganā nav vienīgā Rīga pasaulē.

Šo pasākumu ASV Kongresa bibliotēkā īsteno Nacionālās rakstniecības atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Vašingtonā. Tā sponsors ir «Baltic International Bank». Finansiālu atbalstu sniedzis arī Valsts Kultūrkapitāla fonds, apmaksājot trīs dalībnieku ceļa izdevumus.