Valdība plāno sākt īstenot Rīgas akustiskās koncertzāles projektu

Premjerministra Māra Kučinska (ZZS) valdība līdz 2018.gada rudenim plāno sākt Rīgas akustiskās koncertzāles projekta īstenošanu, teikts valdības rīcības plāna projektā, kuru otrdien, 26.aprīlī, skatīs Ministru kabinets.

Dokumentā norādīts, ka līdz 2018.gada 30.oktobrim valdība plāno pieņemt konceptuālu lēmumu par akustiskās koncertzāles īstenošanas modeli un projekta realizācijas vietu. Līdz šim datumam paredzēta arī informatīvā ziņojuma sagatavošana iesniegšanai valdībā, kā arī projekta īstenošanas uzsākšana.

Noslēdzot akustisko koncertzāļu tīklu izveidi Latvijā, paredzēts pabeigt arī Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēku.

Sagaidot valsts simtgadi, plānots pabeigt arī citas nozīmīgas kultūras būves. Valdība iecerējusi nodrošināt Latvijas Okupācijas muzeja un Jaunā Rīgas teātra rekonstrukciju, kā arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Rīgas pilī restaurāciju. Tāpat paredzēta pilna Muzeju krātuvju kompleksa Pulka ielā 8, Rīgā, būvniecība, kā arī Latvijas Nacionālā arhīva Rīgas reģiona centra izveide Skandu ielā.

Valdība apņēmusies nodrošināta Tabakas fabrikas kvartāla kompleksa attīstību, tai skaitā nodrošinot priekšnosacījumus Latvijas Kultūras akadēmijas pārcelšanai no pašvaldības īpašumā esošām nomātām telpām uz valsts īpašumu, izveidojot dizaina prototipēšanas darbnīcu.

Paveicamo darbu sarakstā valdība iekļāvusi arī Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves mākslu dekorāciju darbnīcu un mēģinājuma zāļu kompleksa izveidi Lubānas ielā 80, VEF kultūras pils atjaunošanu, kā arī rekonstruētā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atvēršanu un izstāžu darbības uzsākšanu.

Dokumentā atzīmēta arī sadarbība ar nodibinājumu «Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds» par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecības ieceres īstenošanu.

Līdz 2016.gada beigām Kučinska valdība apņēmusies aktualizēt kultūras infrastruktūras atjaunošanas programmu «Mantojums 2018».

Saskaņā ar valdības deklarāciju Kučinska valdības prioritātes ir tautsaimniecības attīstība, valsts drošība un nacionālā identitāte, demogrāfiskās situācijas uzlabošana, ģimenes dzīves kvalitāte un sociālais nodrošinājums, reformas izglītībā un zinātnē, kā arī veselības aprūpē.

ATTICUS biroja mēbeļu mājaslapa ir ieguvusi labu atpazīstamību Latvijas interneta lietotāju vidū. Taču laiks rit, un lietotāju vajadzības aug, tāpēc, pielāgojoties mūsdienu interneta tehnoloģiju prasībām, ATTICUS gatavo jaunu mājaslapu, kas būšot pieejama tuvākā mēneša laikā. Tā būs draudzīga mobilajām ierīcēm, kā arī ļaus pārskatāmāk apskatīt mēbeļu sortimentu. Kā saka ATTICUS pārstāvis – visiem patiks.