Saldus un Brocēnu novadā īstenos 13 vides uzlabošanas projektus

“Salīdzinot ar 2013.gada atklāto projektu pieteikumu konkursos iesniegtajiem pieteikumiem, šogad iesniegto projektu pieteikumu kvalitāte kopumā ir augusi, ko atzina arī projektu vērtēšanas komisija,” saka “Cemex Iespēju fonda” vadītāja Ilga Ķuze.

Šī konkursa prioritātes bija drošas un zaļas vides veidošana, senioru dzīves kvalitātes pilnveide, izglītības iespēju un sabiedrisko aktivitāšu veicināšana. Konkursa rezultātā tika atbalstīts lekciju un nodarbību cikls par veselīgu dzīves veidu, kokles spēles apguve, klinšu kāpšanas aktivitāšu attīstīšana, sporta laukuma izveidošana un vides apziņas veicināšana jauniešu vidū, kā arī citi projekti. Jāatzīmē, ka daļa no šī konkursa projektiem ir īpaši paredzēti senioru aktivitāšu veicināšanai.

Projektus izvērtēja komisija, kuru veidoja četri Brocēnu un Saldus novadu iedzīvotāji, viens vietējo mediju pārstāvis un četri “Cemex” pārstāvji. Divās kārtās komisija izvērtēja 52 projektu pieteikumus, katram no projektiem piešķirot līdz 1500 eiro. Kopējā konkursa aktivitātēm pieejamā summa bija 15 000 eiro. Atbalstīto projektu aktivitātēs jāīsteno laikā no 2014.gada 1.aprīļa līdz 31.oktobrim.

Nodibinājums “Cemex Iespēju fonds” ir SIA “Cemex” izveidota iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt Saldus un Brocēnu novadu attīstību, ļaujot pašiem iedzīvotājiem lemt par attīstības prioritātēm. 2008.gadā fonds ieguvis sabiedriskā labuma statusu.2009.gadā “Cemex Iespēju fonds” ir ieguvis Zviedrijas Biznesa balvu kā labākais sociālās atbildības piemērs.

Kopš fonda dibināšanas 2007.gada maijā dažādu aktivitāšu ietvaros atbalstīti un īstenoti 180 projekti un to skaits arvien palielinās,. Ik gadu Fonds izsludina divus atklātus projektu pieteikuma konkursus, fokusējoties uz vides saglabāšanu un infrastruktūras attīstību un interešu un izglītības programmu pieejamības nodrošināšanu dažādām iedzīvotāju vecuma grupām.