Sākas labdarības programma “Mīļā auklīte”

Sākas auklīšu pieteikšanās programmā “Mīļā auklīte” (www.auklite.lv), lai nodrošinātu dotētu auklīšu pakalpojumu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Labdarības programma “Mīļā auklīte” nodrošinās slimo bērnu ģimenēm auklīšu pakalpojumu vismaz vienu reizi nedēļā. Kā atzīst vecāki, šāda auklīšu programma ir būtisks atbalsts, jo bērni ar īpašām vajadzībām ne vienmēr tiek pieņemti bērnudārzos, turklāt rindas un šo bērnu veselības stāvoklis bieži neļauj apmeklēt bērnudārzus.

Auklītēm par darbu maksā labdarības portāls Ziedot.lv, vecāku līdzmaksājums ir tikai 0.25 Ls stundā. Šāda atbalsta programma ir iespējama pateicoties Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu atsaucībai, jo programmai nepieciešamie naudas līdzekļi ir iegūti no ziedojumiem. Savukārt a/s Hansabanka ziedojusi programmai “Mīļā auklīte” Ziemassvētku apsveikumu kartiņām paredzēto naudu. Šai ilgtermiņa programmai ziedot joprojām iespējams labdarības portāla Ziedot.lv (www.ziedot.lv).

Līdz šim par ziedojumiem iespējams sniegt palīdzību pirmajām 30 ģimenēm. Februārī ziedojumi tika vākti arī ziedojumu kastītēs RIMI veikalos visā Latvijā. Pateicoties RIMI klientu un darbinieku atsaucībai, ziedojumu kastītēs tika savākti Ls 10239,79. Lielākā daļa no summas saziedoti Rimi veikalos Rīgā hipermārketos Valdemāra ielā, tirdzniecības centros Alfa un Olympia, kā arī Rimi lielveikalos Stacija un Barona centrs. Reģionos visvairāk ziedots Rimi Solo (Daugavpilī) un Rimi Lielupe (Jūrmala). Programmai kopā līdz šim saziedoti 33 482 lati.

Programmas izstrādei un auklīšu apmācībām finansējumu piešķīris arī AB.LV Sabiedriskā labuma fonds.

Latvijā ir vairāki tūkstoši ģimeņu, kurās aug bērni invalīdi un kurām šāds pakalpojums ir ļoti nepieciešams. Šo bērnu vecāki nav atteikušies no saviem bērniem un nav nodevuši tos valsts aprūpē (bērnunamos un vēlāk pansionātos), bet paši uzņēmušies rūpes un atbildību par viņiem. Parasti šādā situācijās viens no vecākiem nevar strādāt, jo visu laiku jābūt kopā ar slimo bērnu. Daudzas no šīm ģimenēm ir nepilnas, kur bērnus audzina viena pati mamma. Sāpīga problēma ir arī slimo bērnu ģimeņu veselie bērni, kuriem mamma vienkārši fiziski nespēj veltīt nepieciešamo uzmanību.

No valsts atbalsts vecākam, kurš kopj bērnu invalīdu, ir tikai 150 lati mēnesī. Parasti šī nauda tiek izlietota visnepieciešamākajām lietām – zālēm, rehabilitācijai un pārtikai.