Sabiedriskā labuma statusu iegūs vēl 14 nevalstiskās organizācijas

Komisijas atbalstu sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanai saņēma biedrības “Biedrība “Ceturtā atmoda 4 ATA””, “Invalīdu biedrība “Labas pārmaiņas””, “Aizputes Diabēta un invalīdu biedrība”, “Jāņa Menča seniora mantojums”, “Raibais kaķis”, “Latvijas poļu biedrība POLONEZ”, “INSTANT Sport”, “Sporta klubs “Wrestling Spirit””, “Studentu sports”, “Cultural Fount”.

Tāpat sabiedriskā labuma organizāciju statusus saņems nodibinājumi “Fonds: Latvija visām paaudzēm”, “AllFriends labdarības fonds”, “Nodibinājums “Invest Life””, kā arī reliģiskā organizācija “Ķurbes Evaņģēliski luteriskā draudze”.

Pamatojoties uz piešķirto sabiedriskā labuma statusu, nevalstiskās organizācijas var piesaistīt ziedotājus – juridiskās personas, kuras ir tiesīgas izmantot likumā par uzņēmumu ienākuma nodokli noteiktās nodokļu atlaides, – rezidentiem un pastāvīgajām pārstāvniecībām nodokli var samazināt par 85% no summām, kas ziedotas, taču nodokļa kopējā atlaide nedrīkst pārsniegt 20% no nodokļa kopējās summas. Ziedotāji var būt arī fiziskas personas, kuras ir tiesīgas izmantot likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli noteiktās nodokļu atlaides – fiziskas personas apliekamā ienākuma samazinājums par ziedotajām summām nevar pārsniegt 20% no gūtā apliekamā ienākuma.

Saskaņā ar izmaiņām likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” un “Sabiedriskā labuma organizāciju likumā”, kas ir spēkā no 2010.gada 1.janvāra, sabiedriskā labuma organizācijas pārrauga un par to statusu lemj VID.