Notiks kora “Burtnieks” 20 gadu jubilejas koncerts

Koncertā skanēs latviešu komponistu Artura Maskata, Emiļa Melngaiļa, Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Helmera Pavasara, Imanta Kalniņa un Ērika Ešenvalda oriģināldarbi, kā arī latviešu tautas dziesmas Ādolfa Ābeles, Egila Straumes, Jura Vaivoda, Imanta Ramiņa, Andreja Jurjāna un Vitas Rudušas apdarē. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Latvijas izdevniecību jauktais koris “Burtnieks” dibināts 1989. gada 6. aprīlī, kolektīvā dzied dažādu vecumu un profesiju pārstāvji – skolēni, studenti, izdevniecību darbinieki, skolotāji, mediķi, juristi. Kolektīva mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš dibināšanas ir Egils Lipšāns. Diriģents un kormeistars – Eduards Fiskovičs, koncertmeistare – Jeļena Bugajenko, vokālā pedagoģe – Indra Nasteviča.

Kora repertuārs aptver ļoti plašu kompozīciju klāstu – Latvijas un ārzemju akadēmisko, garīgo, tautas mūziku, operu korus un lielas formas darbus. Kolektīvs aktīvi piedalās visos galvenajos ar kora mūziku saistītajos pasākumos Latvijā, kā arī vairāku gadu garumā īsteno skaistu tradīciju – koncertē Latvijas baznīcās, bieži uzstājoties dievkalpojumos un dažādos reliģiskos svētkos.

“Burtnieks” kopš tā dibināšanas brīža par vienu no saviem darbības mērķiem ir izvirzījis iekļaušanos starptautiskajā koru kustībā, pārstāvot Latviju ārpus mūsu valsts robežām. Kolektīvs ar panākumiem ir uzstājies dažādos festivālos, konkursos un koncertos Holandē, Austrijā, Somijā, Francijā, Igaunijā, Grieķijā, Ungārijā, Lietuvā, Vācijā, Slovākijā, Polijā. Kopš 1993. gada ir starptautiskās organizācijas “Europa Cantat” biedrs un regulāri piedalās tās rīkotajos festivālos.

2009. gada vasarā “Burtnieks” ar savu līdzdalību kuplinās XIII latviešu Dziesmu svētkus Kanādā.

Kora darbības atbalstam 2005. gada 30. jūnijā tika izveidots kora mūzikas atbalsta fonds “Burtnieks”. Nodibinājumu izveidoja aktīvākie kora dalībnieki, un tā galvenie mērķi ir kora mūzikas popularizēšana un kora materiālās darbības atbalstīšana. Nodibinājums 2006. gada 8. decembrī ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu.