I.Ziedoņa fonds «Viegli» grib atjaunot klēti autentiskā veidā

Otrdienas vakarā Ziedoņa vasaras mājas klētī Murjāņos izcēlās ugunsgrēks.

“Meklēsim iespējas, kā atjaunot klēti autentiskā veidā, gan izmantojot klēts saglabājušos daļu, gan papildinot to ar kādiem līdzvērtīgiem materiāliem. Priecāsimies par visiem, kuri aiz pārliecības gatavi investēt Imanta Ziedoņa muzeja veidošanā un uzturēšanā, norādījis fonda valdes priekšsēdētājs Ants Grende.

Zālīte sacīja, ka ugunsgrēka radītie zaudējumi vēl tiek aprēķināti, taču klētī netika glabātas Ziedoņa piemiņas lietas. Ziemas periodā tajā atradās vien darbarīki un saimniecības priekšmeti.

Lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, fonds sadarbojas ar policiju un apdrošināšanas ekspertiem. Līdzko noslēgsies izmeklēšanas pierādījumu fiksēšana, teritorija tiks sakopta un turpināsies gatavošanās muzeja vasaras sezonai, informēja fonda pārstāve.

«Par finansējuma piesaisti klēts atjaunošanai lemsim, līdzko svarīgākie teritorijas sakopšanas darbi tiks pabeigti. Imanta Ziedoņa fondam «Viegli» ir sabiedriska labuma organizācijas statuss. Līdz šim Imanta Ziedoņa muzejā ieguldīti gan no koncertdarbības un disku pārdošanas gūtie ienākumi, nomainot klēts jumtu 2012.gada pavasarī, gan ziedojumi, kas izlietoti muzeja kompleksa atbalsta ēkas būvniecībā 2014.gadā,» paskaidroja Zālīte.

Klēts bija nozīmīga vieta Ziedoņa muzeja kompleksā – vasaras periodā tā kalpoja par semināru un skaņu ierakstu telpu. Tajā ierakstīti arī abi fonda «Viegli» mūzikas albumi ar dzejnieka vārdiem.

Imanta Ziedoņa fonds «Viegli» dibināts 2010.gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: «Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties». Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu. Dzejnieks fondam uzticējis Murjāņu mājas kā radoša centra tālāku izveidi, kas tika iesākta jau viņa dzīves laikā.

Jau vēstīts, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests par iespējamo iemeslu Ziedoņa klētiņas Murjāņos ugunsgrēkam min īssavienojumu elektroinstalācijā.